The Ceremony

Caroline Mabey
Tony Collingwood, Collingwood O'Hare & Alan Gilbey
Tony Collingwood, Collingwood O'Hare & Alan Gilbey
Caroline Mabey & Nick Park, Aardman Animations
Caroline Mabey
Caroline Mabey & Vincent Aupetit, Passion Pictures
Caroline Mabey

Caroline Mabey & Tony Comley, Sherbet

Caroline Mabey & Sorenious Bonk
Caroline Mabey & Stephen Irwin
Caroline Mabey & Stuart Hall, Passion Pictures
Caroline Mabey & Philip Hunt, Studio AKA
Caroline Mabey, Candice Desmaris, BAA & Pete Bishop, The Shop
Caroline Mabey & Pia Dueholm, Partizan
Caroline Mabey & Philip Bacon, NFTs
Caroline Mabey, Saul and Candice Desmaris, BAA
Caroline Mabey & Paul Young

Caroline Mabey, Neville Astley & Phil Davies,
Astley Baker Davies

Caroline Mabey & Mr Coffeepot
Caroline Mabey & Jason Nicolas
Caroline Mabey & Chris Cairns, Partizan
Caroline Mabey & Chris Sandler, Aardman Animations
Caroline Mabey & Alan Smith, Nexus
Winners: BAA 2010
   
Jayne Pilling & Gulsen Yanik, BAA
Lucy Murphy
 

 

The Party

Vincent Aupetit & Quentin Vien, Passion Pictures
Tony Collingwood, Collingwood O'Hare
Claire Tredgett, Picasso Pictures & Charlotte Loynes LightParade
Phil Davies, Astley Baker Davies & Greg Lynn, Chapman
Andriani Matheou & Vida Vega
Erik van Drunen, HAFF & Gill Bradley
The Glassworks Team
Kevan O'Brien, Adobe & Sorenious Bonk
Ian McCue, Gulsen & Rob Doherty, Seed Animation
Sue Goffe & Ren Pesci, Studio AKA
Dave Peacock, Sound Company & Nick Park, Aardman
Nikki Kefford-White, Studio AKA & Ange Palethorpe
Marion Edwards, Hit Entertainment & Gulsen, BAA
Greg Lynn, Chapman Entertainment
Lydia Russell, Th1ng & Trevor Murphy
Jon Doyle, Impossible Kids & Gulsen Yanik, BAA
Philip Bacon, NFTs & Valerie Taylor
The lucky Tombola winners
Sharon Smith; Michael Schlingmann, Uli Meyer; Jamie Badminton, Karrot Animation;, Ben Thomas & Joe Blaxland
Susi Wilkinson, Slomo Productions
Andy Guest, Oli Hyatt, Blue Zoo & Mark Vale, Charactershop
Nick Park, Pia Dueholm, Alan Smith & Phil Davies
Jon Doyle, Impossible Kids
Phil Davies, Astley Baker Davies & Gulsen Yanik, BAA
 
Dominic Buttimore, Th1ng, Simon Jowett & Alan Gilbey
Mike Robinson & Vanessa Chapman
No comment!
 
       
       



Photographs courtesy of Christopher Cargill